Průvodci a výletní knihy po ČR

Naše průvodce nejsou jen obyčejnými knihami ve vašem batohu nebo knihovně. Umí i navigovat, mají své webové verze a to vše můžete mít na výletech s sebou. Pokud rádi používáte své smartphony, tablety, navigace nebo jakákoliv jiná podobná zařízení, nebudou k nim naše knihy alternativní volbou, ale výborným doplňkem. Stačí jen načíst přislušný QR kód z knihy a vaše navigace nebo mapa už bude vědět, kudy se jde, jede, kde odbočit, kde je zkratka. Stejně tak můžete mít popis každé trasy u sebe v telefonu, pokud nechcete chodit s knihou v ruce.

 

Ottův atlas - Výletní trasy Česká republika

Nově uvádíme největší výletní publikaci s podporou chytrých telefonů a tabletů na českém knižním trhu. Na více než 500 velkoformátových stranách naleznete 240 tipů na výlet, 1000 užitečných tipů a zajímavostí, a samozřejmě navigační i webové QR kódy, které vám umožní využít knihu pro naplánování výletu a jet pak bez ní.

 

77 výletů na tajemná místa v Čechách

Další díl výletní série, který čtenářům tentokrát nabídne tipy na výpravy k tajemným a nevšedním způsobem jedinečným místům naší vlasti. Plnobarevná publikace zahrnuje 77 proslulých i méně známých tajemných míst na území Čech. Jednotlivé kapitoly kromě popisu trasy a místních zajímavostí obsahují i pověsti a legendy, které jsou s místy spjaté. Praktická publikace pro celou rodinu.

 

77 výletů pro rodiny s dětmi po Moravě (Euromedia)

Pokračování oblíbené řady 77 výletů s dětmi je určeno pro každého, kdo hledá inspiraci k zajímavým výpravám s dětmi, tentokrát po všech zajímavostech a krásách Moravy. Nabízí tipy na výlety nejrůznějšího druhu – sportovní, turistické, kulturní nebo poznávací, po horách i po městech, pěšky, na kole, s využitím přívozů či lanovek, odstupňované podle náročnosti.

 

77 výletů pro rodiny s dětmi po Čechách (Euromedia)

První titul z řady pro rodiny s dětmi vás zavede na ta nejkrásnější a nejpozoruhodnější místa naší vlasti. Trasy jsme připravili tak, aby byly zajímavé pro všechny – malé či větší děti i pro rodiče – a zároveň abyste si mohli snadno vybrat, jestli chcete jet na kole, jít pěšky, nebo třeba vyrazit s kočárkem. Kniha vám nabídne 77 možností výletů v 11 oblastech, kde jsme pro vás vybrali cesty všeho druhu, od poznávacích ke sportovním a od nejsnazších k náročnějším.

 

 

Okolím Berounky (Ottův turistický průvodce)

Kniha obsahuje 28 tras s podrobnými informacemi pro cyklisty i pěší turisty, mapky, kontakty a návštěvní doby u kulturních památek. Seznam tábořišť, cykloprodejen a informačních center.

 

 

Okolím Plzně (Ottův turistický průvodce)

30 tras vás provede Plzeňskem na kole i pěšky, po místech známých i skrytých. Jako vždy naleznete také seznam užitečných kontaktů, tábořišť, cykloprodejen a informačních center.

 

 

Český ráj (Ottův turistický průvodce)

25 tras po jedné z našich nejkrásnějších oblastí směřuje do pískovcových skal, malebných údolí pod nimi, do skrytých zákoutí propletených pěšinami. Na své si přijdou jako obvykle jak cyklisté, tak pěší výletníci.

 

 

Západ jižních Čech (Ottův turistický průvodce)

Západní polovinu malebného jihu Čech zachycuje další titul z řady pro cyklisty i pěší. Tradičně se zaměřuje na nejvýznamnější přírodní i historické památky a výlety navržené tak, aby začínaly i končily ve větším městě s možností hromadné dopravy nebo  občerstvení po cestě.

 

 

Na sever od Prahy (Ottův turistický průvodce)

Titul popisuje oblast od severního okraje hlavního města až po Mladoboleslavsko. Věnuje se tedy oblasti poměrně rozsáhlé, pestré a turistickým ruchem ještě příliš nezasažené.

 

 

Velká výletní kniha (Marco Polo)

Na více než stošedesáti trasách se s námi můžete vypravit po horách, dolinách, městech, nejkrásnějšími zákoutími naší vlasti. Kniha je spojením tělesného výkonu s kulturním poznáním pro celou rodinu. A co doma nastudujete, vezmete si s sebou do kapsy či batohu.

 

 

     

Cykloatlas Česko I. díl (Shocart)

Nejnovější podoba zpracování cyklistických map a průvodců tvořená kompletními mapami 1:100 000 a souborem 231 atraktivních tras po celém území ČR. Spolupráce s firmami SHOCart a T.I.S.

 

 


Český ráj - (Freytag&Berndt)

Průvodce představuje třicet jedna nejhezčích cykloturistických okruhů v oblasti Českého ráje, atraktivní oblasti ve čtyřúhleníku měst Jičína, Železného Brodu, Turnova a Sobotky. Trasy jsou odstupňovány podle obtížnosti a rozlišeny podle vhodnosti pro horská, treková a silniční kola. Popis každé trasy doprovází podrobná mapa se zakreslením okruhu, výškový profil, fotografie a představení turisticky atraktivních míst.