Průvodci a výletní knihy po ČR

Naše průvodce nejsou jen obyčejnými knihami ve vašem batohu nebo knihovně. Umí i navigovat, mají své webové verze a to vše můžete mít na výletech s sebou. Pokud rádi používáte své smartphony, tablety, navigace nebo jakákoliv jiná podobná zařízení, nebudou k nim naše knihy alternativní volbou, ale výborným doplňkem. Stačí jen načíst přislušný QR kód z knihy a vaše navigace nebo mapa už bude vědět, kudy se jde, jede, kde odbočit, kde je zkratka. Stejně tak můžete mít popis každé trasy u sebe v telefonu, pokud nechcete jezdit s knihou v ruce.

 

 

Výlety pro každého po Moravě (Euromedia)

Další kniha z cyklu Výlety pro každého nám přinese inspiraci pro nejkrásnější výlety tentokrát po Moravě a Slezsku. Trasy jsou určeny pro každého a navrženy tak, aby je zvládly i rodiny s dětmi. Kromě základního popisu je každý výlet doplněn mapou, informacemi o trase, možnostmi občerstvení a kulturními i přírodními zajímavostmi. A samozřejmě naší navigací :-).

 

Výlety pro každého po Čechách (Euromedia)

Inspirativní výlety po krásách Čech pěšky i na kole. Naleznete zde trasy jak pro rodiny s dětmi, tak zdatnější dospělé. Kromě základního popisu je každý výlet doplněn mapou, informacemi o trase, možnostmi občerstvení a odkazuje na kulturní i přírodní zajímavosti. V terénu se můžete nechat vést moderní navigací a trasu si do ní stáhnout prostřednictvím QR-kódu.

 

Rodinné výlety po Čechách (Bookmedia)

100 zajímavých výletů po Čechách na kole i pěšky s dětmi. Trasy jsou navržené speciálně pro rodiny s dětmi, i těmi nejmenšími, a zvládnou je i opravdu začínající a malí cyklisté a výletníci. Popisy tras jsou doplněny o mapy, tipy, zajímavosti po cestě a samozřejmě navigací přes QR-kód.

 

100 nej cyklovýletů na e-kolech po Moravě a Slezsku (Bookmedia)

Obliba elektrokol u nás stále roste. V knize 100 nejkrásnějších cyklovýletů na e-kolech po Moravě a Slezsku vám přinášíme 100 jedinečných výletů s popisem trasy, užitečnými tipy a odkazy na zajímavá místa či památky, podrobnými radami pro cyklisty včetně informací, kde se dají dobít nebo vyměnit baterie elektrokol.

 

Na elektrokolech po Čechách

V roce 2019 vyšel další titul z úspěšné řady Ottova atlasu se 100 nejoblíbenějšími trasami, tentokráte vytvořený speciálně pro elektrokola a jejich majitele.

První publikace svého druhu na českém trhu vznikla následkem stále rostoucí obliby e-kol u českých cykloturistů a tím i jejich poptávky po titulu, který by se zaměřil na toto rychle se rozvíjející odvětví cyklistiky. E-kola boří hranice, umožňují snadno podnikat dlouhé výlety i těm, kteří dosud nepoznávali krásy země naší i našich sousedů ze sedla kola a spojovali si jízdu s fyzickým výkonem a námahou. V tomto směru přišla nová doba, a to jak v cykloturistice, kterou má díky pomoci e-kol v oblibě čím dál více lidí, ale i v našich průvodcích, které vám v poznávání cest a zajímavých míst již dlouhá léta pomáhají. Nový titul obsahuje nejen nové, speciálně pro cestovní i horská e-kola navržené trasy s podporou servisů a nabíjecích míst, ale samozřejmostí jsou také již velmi oblíbené a osvědčené QR-kódy plně umožňující navigaci podle mobilního telefonu a nabízející též možnost si vzít průvodce v digitální podobě na výlet s sebou.

Průvodce vznikl ve spolupráci s projektem Cyklisté vítáni.

 

Ottův Atlas - nejkrásnější české cyklotrasy

Sesterská kniha Ottova atlasu Nejkrásnější moravské cyklotrasy rovněž nabízí 100 atraktivních výletů na kolech, tentokráte na území Čech. Kniha je tak dalším článkem již nyní velmi úspěšné řady našich průvodců nabízející 100 nejoblíbenějších tras v dané oblasti. V roce 2019 se můžete těšit na prvního speciálního průvodce pro elektrokola, kde budou uváděna také místa s možností jejich nabíjení.

 

Ottův Atlas - nejkrásnější moravské cyklotrasy

Unikátní vydání Ottova atlasu Nejkrásnější moravské cyklotrasy nabízí 100 atraktivních výletů na kolech na území Moravy a Moravského Slezska. Trasy jsou doplněny popisem nejvýznamnějších přírodních a historických památek po cestě a užitečnými kontakty. Jednotlivé trasy jsou navrženy tak, aby začínaly a končily v místech s dobrou návazností hromadné dopravy a nabízely možnost občerstvení. Trasy jsou přehledně označeny a rozděleny podle náročnosti do čtyř stupňů a u každé je doplněn graf, z něhož je patrné celkové převýšení. Každý si tak bude moci zvolit trasu, která nejlépe odpovídá jeho aktuálním možnostem a potřebám. Každá trasa je opatřena stručnou charakteristikou výletu, popisem povrchu cesty a doporučením vhodného typu kola.

O památkách a zajímavostech včetně užitečných kontaktů a odkazů se stručně dočtete na konci každé trasy. Součástí výletů je také tip, na jehož základě si trasu můžete upravit dle vlastních přání či potřeb.

 

 

Ottův atlas výletní trasy Šumava

Unikátní vydání Ottova atlasu turistických tras se zaměřuje na nejkrásnější a nejzajímavější místa Šumavy, s přesahem do okolních zemí. Průvodce nabízí 100 atraktivních pěších a cyklistických výletů s popisem nejvýznamnějších přírodních a historických památek. Výletní trasy jsou navrženy tak, aby začínaly a končily v místech s dobrou návazností hromadné dopravy a nabízely možnost občerstvení. Trasy jsou přehledně označeny a rozděleny podle náročnosti do čtyř stupňů a u každé je doplněn graf, z něhož je patrné celkové převýšení, všichni turisté si tak budou moci zvolit trasu, která nejlépe odpovídá jejich aktuálním možnostem. Každá trasa je opatřena stručnou charakteristikou výletu a popisem povrchu cesty, u cyklistických tras je vždy doporučen i vhodný typ kola. O památkách a zajímavostech včetně užitečných kontaktů a odkazů se stručně dočtete na konci každé trasy. Součástí výletů je také tip, na jehož základě si trasu můžete upravit dle vlastních přání či potřeb. Podrobná mapka zobrazuje vždy příslušný úsek, trasa je v něm barevně zvýrazněna. Přiložené fotografie dokládají atmosféru kraje a zachycují nejzajímavější cíle výletu. Zároveň kniha obsahuje QR kódy, které vám v pohodlí domova umožní načíst údaje o každé trase do vaší navigace či chytrého telefonu. Stačí si stáhnout gpx soubor, pomocí něhož se na svých výletech necháte vést.

 

 

Ottův atlas - Výletní trasy Česká republika

Nově uvádíme největší výletní publikaci s podporou chytrých telefonů a tabletů na českém knižním trhu. Na více než 500 velkoformátových stranách naleznete 240 tipů na výlet, 1000 užitečných tipů a zajímavostí, a samozřejmě navigační i webové QR kódy, které vám umožní využít knihu pro naplánování výletu a jet pak bez ní.

 

 

Na kole po nejkrásnějších oblastech České republiky (Euromedia)

Turistická kniha se zabývá nejkrásnějšími a cyklisty nejvíce navštěvovanými oblastmi naší země. Své trasy si v ní tedy najdou jak nároční cyklisté, tak především široká veřejnost, začátečníci i rodiny s dětmi. Kromě popisu tras a oblastí nechybí ani působivé fotografie, informace o občerstvení, servisech, památkách po cestě, alternativních vedeních a mnohém dalším. Cyklokniha je unikátní přelomovým řešením podpory navigací, cyklonavigací, smartphonů a dalších digitálních zařízení.

 

 

77 výletů na tajemná místa v Čechách (Euromedia)

Další díl výletní série, který čtenářům tentokrát nabídne tipy na výpravy k tajemným a nevšedním způsobem jedinečným místům naší vlasti. Plnobarevná publikace zahrnuje 77 proslulých i méně známých tajemných míst na území Čech. Jednotlivé kapitoly kromě popisu trasy a místních zajímavostí obsahují i pověsti a legendy, které jsou s místy spjaté. Praktická publikace pro celou rodinu.

 

 

77 výletů pro rodiny s dětmi po Moravě (Euromedia)

Pokračování oblíbené řady 77 výletů s dětmi je určeno pro každého, kdo hledá inspiraci k zajímavým výpravám s dětmi, tentokrát po všech zajímavostech a krásách Moravy. Nabízí tipy na výlety nejrůznějšího druhu – sportovní, turistické, kulturní nebo poznávací, po horách i po městech, pěšky, na kole, s využitím přívozů či lanovek, odstupňované podle náročnosti.

 

 

77 výletů pro rodiny s dětmi po Čechách (Euromedia)

První titul z řady pro rodiny s dětmi vás zavede na ta nejkrásnější a nejpozoruhodnější místa naší vlasti. Trasy jsme připravili tak, aby byly zajímavé pro všechny – malé či větší děti i pro rodiče – a zároveň abyste si mohli snadno vybrat, jestli chcete jet na kole, jít pěšky, nebo třeba vyrazit s kočárkem. Kniha vám nabídne 77 možností výletů v 11 oblastech, kde jsme pro vás vybrali cesty všeho druhu, od poznávacích ke sportovním a od nejsnazších k náročnějším.

 

 

Okolím Berounky (Ottův turistický průvodce)

Kniha obsahuje 28 tras s podrobnými informacemi pro cyklisty i pěší turisty, mapky, kontakty a návštěvní doby u kulturních památek. Seznam tábořišť, cykloprodejen a informačních center.

 

 

Okolím Plzně (Ottův turistický průvodce)

30 tras vás provede Plzeňskem na kole i pěšky, po místech známých i skrytých. Jako vždy naleznete také seznam užitečných kontaktů, tábořišť, cykloprodejen a informačních center.

 

 

Český ráj (Ottův turistický průvodce)

25 tras po jedné z našich nejkrásnějších oblastí směřuje do pískovcových skal, malebných údolí pod nimi, do skrytých zákoutí propletených pěšinami. Na své si přijdou jako obvykle jak cyklisté, tak pěší výletníci.

 

 

Západ jižních Čech (Ottův turistický průvodce)

Západní polovinu malebného jihu Čech zachycuje další titul z řady pro cyklisty i pěší. Tradičně se zaměřuje na nejvýznamnější přírodní i historické památky a výlety navržené tak, aby začínaly i končily ve větším městě s možností hromadné dopravy nebo  občerstvení po cestě.

 

 

Na sever od Prahy (Ottův turistický průvodce)

Titul popisuje oblast od severního okraje hlavního města až po Mladoboleslavsko. Věnuje se tedy oblasti poměrně rozsáhlé, pestré a turistickým ruchem ještě příliš nezasažené.

 

 

Velká výletní kniha (Marco Polo)

Na více než stošedesáti trasách se s námi můžete vypravit po horách, dolinách, městech, nejkrásnějšími zákoutími naší vlasti. Kniha je spojením tělesného výkonu s kulturním poznáním pro celou rodinu. A co doma nastudujete, vezmete si s sebou do kapsy či batohu.

 

 

     

Cykloatlas Česko I. díl (Shocart)

Nejnovější podoba zpracování cyklistických map a průvodců tvořená kompletními mapami 1:100 000 a souborem 231 atraktivních tras po celém území ČR. Spolupráce s firmami SHOCart a T.I.S.

 

 


Český ráj (Freytag&Berndt)

Průvodce představuje jedenatřicet nejhezčích cykloturistických okruhů v oblasti Českého ráje, atraktivní oblasti ve čtyřúhleníku měst Jičína, Železného Brodu, Turnova a Sobotky. Trasy jsou odstupňovány podle obtížnosti a rozlišeny podle vhodnosti pro horská, treková a silniční kola. Popis každé trasy doprovází podrobná mapa se zakreslením okruhu, výškový profil, fotografie a představení turisticky atraktivních míst.